Jdi na obsah Jdi na menu
 


Svojanov, SASPI...

14. 4. 2008
Cesta pro mě začala v pátek v Praze v devět ráno, když jsem se probudil a věděl, že je sraz.
Cirka v půl dvanácté jsem byl zabalen a čekal, až se zabalí i moje přítelkyně, abychom mohli společně vyrazit na hlavák - ona pak do Pardubic, já pak na Svojanov.
Za cirka patnáct minut přišla sms od Světly, kde se flákám. Inu, vyrazili jsme s přítelkou - ona je taková dochvilná, skoro jako dudds, ve čtvrt na jednu a v půl jedné stáli na hlaváku. Tam jsem narazil na Světlu, ke které jsem se musel akčně přihlásit, pač jsme se jinak asi nepoznali.
No a s ní byl Petr, tedy reálným jménem Martin.
A nedaleko se najednou objevil týpek s brýlemi a sakra charakterickým hlasem.
"Kurva, dyť já ten hlas znám!!" vyblejskl mi mozek do ucha a v tu chvíli mi to cvaklo.
"Čááááu!" vybalil jsem na toho borce, Karla Čížka. Jiné vlasy, jiné brýle, ale furt Ká.
No a pak jsme si všimli dvojice s papírkem.
Šimon a BaD.
A zanedlouho se k nám připojili ostatní, Nimiel, Adrastea, Arvinej. Bylo nás devět. A nasedli jsme na vlak směr Brno, abychom vystoupili v Letovicích.
Chemik si dal poslední pražské cígo ještě na peróně a pak...
....frrrrrrrr do Letovic. Tam jsme chvíli bloudili a hledali autobus na Svojanov. Chemika nejprv stará paní hned u nádra poslala vlastně do prdele, úplně na druhou stranu, než jsme měli jít, jak se později ukázalo.
Pak se kdosi, Arvinej tuším, zeptal někoho jiného, zatímco BaD a Chemik dávali jedno cígo na zábradlí, ten jiný - slečna - poslala naši skupinku směr městečko, tak jsme vyrazili. Na náměstí, kam jsme došli, se Chemik mrkl nejprv na jízdní řády...a pak na trojici postav, které zaslechl.
"Hele, Pražáci dorazili."
Chemik vyhlédl. Dva borci, jedna borka, podle kytary Weichtier. Vzpomněl jsem si, že Kocour má bráchu, ale za boha si nevzpomněl, kdo to má bejt.
"Angile!" vzpomněl jsem si, když jsem stál vedle BaDa a říkal mu o trojici postav na druhém konci náměstí.
"Jo, a Hanulka," vyprskl jsem buď já nebo BaD. To už je jedno. Došli jsme k nim, zatímco naše pražská skupinka nerozhodně postávala dál u cukrárny. Pak se najednou všichni Pražáci přisunuli k nám, ale to jsme již měli seznamování.
Kocour je sympaták, Angile umělec ( :o) ) a Hanulka celkem pěkná baba :-)

Chvíli jsme bloumali, pač autobus nikde, ač měl jet, Světla strašila, že to byl ten jeden, který okolo nás projel, v 17:50 jsem to viděl bledě i já už, volal jsem Ekyelce (se kterou jsem si pokecal už předtím několikrát), že má zrušit večeři, že nám to asi ujelo. Oukej.
Šel jsem se vyčurat...ale nevyčural, pač autobus dorazil, tak jsem ihned volal Eky, ať večeři neruší. Že dojedem.
Zvedl to Kev.
Vyřídil jí to.
A my dojeli.
Chemik s Kocourem trpěli ve vydýchaném autobusu ažaž, oba propocení až na zádech. Ale zvládli jsme to, dojeli do Svojanova a všichni se vydali nahóóóóóru na hrad, kde nás čekala Eky a spol. (Chemik s Kocourem označkovali cestou stromečky...)
Eky a spol. byl Leontius a Kev.
No vyšli jsme nahoru, pak do hradu, pak do pokoje...a všechno se rozjelo, jak mělo.
Velící místnost čítala v tu chvíli jen Ekyelku, Keva, Leontia, Weichtiera, Adrastejše a Chemika, na duddse a Fuxika se muselo počkat.
Po večeři, během které jsem stihl vylejt jedno pivo na Keva, spapat malej smaženej hermelín a trochu víc oťukat Ekyelku a Leontia, jsme šli na seznamovačku. Kolíčky s nalepenými jmény jsme si připnuli každej, kam jsme chtěli.
Jinak, zapomněl bych na Igora, a.k.a. Repulsiona, který se taky objevil na své motorce...nestihl se napít ani piva a vyjel naproti estel, která šla s dudditsem teprva k hradu.
Šli jsme naproti estel.
A pak duddsovi.
A pak nevím. Jako bych měl okno. Pamatuju si, jak jsme v noci s Kevem, duddsem a Adrastejšem lezli na hradby (tedy jen Kev a dudds), pamatuju si noční pochod lesem, pamatuju si příchod Vipera a Fuxíka (došli ještě před lezením na hradby)...a pamatuji si, jak jsme šli spát.
A pamatuji si, jak jsme s Kevem a Adrastejšem vstávali ve dvanáct, zatímco ostatní už byli vzhůru. Následoval oběd (Chemik nepapal), procházka podhradím a výšlap na hlásku, fotky, lukostřelba, šermování, potom nějaké to čtení ve společence, debata s Míšou Doubravovou, Terezou a Bárou ohledně "náboženství" - no ruku na srdce, tady jsem se fakt v duchu hodně smál - a následně teda autorské čtení a hra na "ano, ne, jo", která přinesla vítězům čokoládu a poraženým salvy smíchu, když si uvědomili, že se prokecli :-)
A potom další noční rajs Keva, duddse, Adrastejše a Chemika, ke kterým se přidal i Fuxik, hodně jsme se pobavili a já si uvědomil, jak je Fuxik jednoduše přirozeně moudrej :-)
Překvapil mě nejvíc z celého srazu.
Ráno v neděli vstát, zabalit se a vypadnout z hradu. No a pak cesta autobusem do Svitav (ble) a následné rozuprchnutí se davu Saspíků směr domov.
Chemik vystoupil v Pardubkách, ač teda měl jet až do Prahy, ale nakonec vystoupil se Světlou a Petrem (Martinem) v Pardubicích, kde navštívil přítelkyni.
(Važte si toho, Pražáci, zlevnil jsem vám jízdný, sám utratil zbytečně moc, cesta by mě přišla na sedm pětek, ne na sto třicet!)

No a pondělí 14. dubna bylo ve znamení vzpomínání a tříbení si dojmů.

Ekyelka, jakožto koordinátor akce, mi padla do oka. A myslím, že jsme si padli do oka oba, hodně jsme se spolu nasmáli a pobavili, stejně tak si i dobře popovídali.

Kev...je Kev, hodně se mi líbí jako člověk a jsem rád, že jsem ho poznal. K němu se vyjadřovat nemusím, vím, že se uvidíme určitě na srazu redů v Brně...a třeba i jindy...

Dudds...je dudds, známe se přes icq dost dlouho, takže nebyl problém, zasmáli jsme se spolu a myslím, že tak nějak máme společný smysl na jisté věci.

Leontius...je Leontius. Trochu potrhlý, hodně chytrý, má to v hlavě srovnáno.

Weichtier...mlčenlivý, ano, mlčenlivý, ale nějak nás to společné utrpení v buse na Svojanov dalo víc dohromady...jinak jsme se potom moc nebavili, ale je to sympoš. :-)

Fuxik...má nááááádherný hlas a dobrý smysl pro humor, padá na mě z něj trochu té selské moudrosti, hodně se mi líbí jako člověk. Doufám, že dorazí na další sraz!
Vipero...nemá tak hezký hlas, ale jinak jako Fuxik. A to jeho dílko chci dočíst celé!

Adrastejš...je Adrastejš. Známe se osobně, nebylo čím se překvapovat.

Z jiných pokojů...
BaD je ukecaný, vtipný, charizmatický, akční. Trhlý.
Arvinej...mlčenlivý.
Estel...ještě víc mlčenlivá.

Nezapomenu na Míšu Doubravovou a její "1+1" :-), Barču a Terku, stejně tak na Te Bi a její nádherné oči a hlas, nezapomenu na Igora (Repulsiona), nezapomenu na Angileho, Hanulku, Světlu (taky se známe dýl) a Petra, Karla Čížka též, určitě si uchovám v paměti Veruš s dredy, Nimiel...

Všechna jména mi dnes splývají, pokud jsem si na někoho nevzpomněl, není to důvod, že bych na něj zapomněl, ale protože si prostě a jednoduše nevybavuju jména. Hlasy...ano, podoby - ano, ale jména....

Určitě časem přidám další momentky, další postřehy, ale teď...jdu spát.

/fotoalbum/svojanov_-2008
Zde máte fotografie z mého mobilu, za moc nestojí, ale taky něco do sebe mají...
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

re: Eky

(Chemist, 27. 4. 2008 2:15)

Kecáš. Nebyl jsem vůbec.
Ukaž důkaz!

Beruška...

(Ekyelka, 22. 4. 2008 0:24)

To bylo tím portským, ale ty jsi o nic nezaostával ;) Mám na to důkazy... :D

re: Ekyelka

(Chemist, 17. 4. 2008 16:03)

No jo, já mám krátkou paměť :-)
Ale pamatuju si, jak jsi krásně upíjela vínečko a byla potom jak beruška :-P

tsss

(Ekyelka, 17. 4. 2008 10:32)

Další, co se vzpamatoval rychleji... Ale mám výhodu: kromě chvílí totálního bezvědomí si pamatuji všechno. :) Včetně pomrkávání zpod peřin v sobotu ráno :P

re: H...

(Chemist, 15. 4. 2008 15:08)

Tak teď jsem marně vzpomínal, kdo by mohl být H..., než jsem si uvědomil, že to může bejt asi jediná děvčica :-)

Tož, výhrady by byly, ale proč si to kazit, že?

:-)

(H..., 15. 4. 2008 11:56)

Tak jsem se tu taky stavila, abych si přečetla další názor na sraz... Koukám, že se snad nenajde nikdo, kdo by měl výhrady :D

re: Kocour

(Chemist, 15. 4. 2008 11:51)

No tak naše společné utrpení v autobuse a označení stromu za to stálo :-)

Mňau

(Kocour, 14. 4. 2008 23:30)

Njn, mlčenlivý a většinu času nevyspalý :-) Příště pokecání doženeme.

Fajn postřehy, musím si tě dát do blogu do oblíbených :o)

re: Adrastejš + Arv

(Chemist, 14. 4. 2008 23:03)

Veru: Fakt? Fakt?
Nezapomeň na lízátko...

Arv: Fakt? Fotky na prd, mobil moc dobré neumí :-)
Mlčenlivý ale jsi, alespoň ve větší společnosti, nevím, co u vás na pokoji, ale jinak jsi promluvil jen...když jsi musel :-P

ale no tak

(Arvinej, 14. 4. 2008 22:29)

zásadně protestuji! já nejsem mlčenlivý! ... ... ... občas... :-P

jinak fotky pěkné, chválím :-)

Nadpis, který není.

(Adrastejš, 14. 4. 2008 22:11)

Já tedy překvapená byla...
Poslední foto je smutné a za to jedno další se pomstím...
Amen.