Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jen kousíček informací o mě......

Narodil jsem se před devatenácti lety, což znamená, že jsem jedno zatraceně velký ucho v literárním světě.
Přitom jsem ale dospělý, plnoletý člověk, který by měl rozumně uvažovat...
...ale to ne. Hlavu mám stále plnou snů o tom, jak oslovit stovky či snad tisíce čtenářů, jak si poradit s odvěkým problémem...totiž jestli psát kýčovitě, aby se to líbilo, nebo odlišně, abych se prostě odlišoval. Každý, kdo píše nějaké povídky, nad tímhle určitě také někdy přemýšlel....
...a proto přišel Chemik a snaží se skloubit "popovou" literaturu s literaturou náročnou...jestli se mu to daří nebo ne, to musíte posoudit vy.

V květnu 2007 jsem dodělal gymnázium a od října téhož roku jsem studentem pražské Filozofické fakulty, obor historie. Tedy, vlastně nejsem Chemik, ale Historik... :-)

Co se týče osobních údajů typu výška, šířka, hmotnost, atp, na to se vám vykašlu, není se čím chlubit.
Zájmy jsou celkem zřejmé - literatura, historie; občas si kopnu do toho míče, občas si poslechnu dobrou hudbu a pustím dobrý film, ale většinu času mi zabírá literatura s prací na internetových stránkách (hm, jiných, než těchto).

Potkat mě můžete jedině náhodou někde v jakémsi městečku v severních Čechách anebo v Praze, kde tedy studuji...pokud budu mít vlasy, tak přírodně tmavě hnědé, někdy ale zmrzačené na černo. Nosím kontaktní čočky, pohodlné oblečení, sportovní boty (:-D ale to vás nezajímá).

Když na sebe pohlédnu v literárním zrcadle, vidím člověka, který vyrostl na heroic fantasy (Gemmel, Jordan atp), bohužel s boomem, který zavinil Tolkien a Pán prstenů, můj zájem o tento žánr paradoxně opadl. To ale nemění nic na tom, že jsem kdysi rozepsal také jedno velké dlouhé fantasy.
V současné době mě baví jemné soft sci-fi, to znamená žádné vědecké teorie, fyzikální vědomosti, prostě se rád dívám na člověka jako na postavu v zanikajícím světě, ať už je to svět současný, budoucí nebo snad svět ryze osobní.
Mou poslední velkou prací je soubor deseti povídek o Zapomenutých, po korekci čtvrté povídky jsem se ale zasekl na tomto kouzelném čísle a další části již nebudu nejspíše publikovat.

Publikuji na www.saspi.cz, což je amatérský literární server, na němž jsem potkal spousty zajímavých lidí, nechci jmenovat dva mistry, jejichž tvorbu velmi obdivuji a několik desítek rozených spisovatelů, jejichž tvorbu mám tu čest sledovat z první řady.

A pokud se mám podívat tím zrcadlem do budoucna...
...tak mne napadá, že chci jen napsat něco, co by se lidem líbilo. Nechci toho napsat moc, můj jediný román se válí nedokončený po asi osmé autokorekci na dně šuplíku, ale abych to řekl narovinu - tohle je můj v současné době jediný Obrazekcíl. Napsat to. Jo...a taky by bodlo dopsat současného Vlka vyjícího nad Západní Cebrenií...

:-)

No a to jsem já, tedy...abyste tedy viděli, jak vypadám, jaké jsem ucho a vůbec :-)
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Bla!

(Chemist, 15. 1. 2008 14:32)

Dandě aj Jodidovi se omlouvám za zpožděnou reakci, ale bohužel jsem nebyl schopen dříve :-)

Dandíku, ještě je pořád hodně času...z vlastní zkušenosti Ti můžu jen popřát vytrvalost a štěstí, protože s naším oborem je uplatnění minimální - a to já oproti čistým Antikům mám výhodu, že můžu jít na různé fleky. Čistě jen Antíci nemají v Česku moc uplatnění :-)
No a dostat se na egyptologii - to je kapitola sama pro sebe.

Ahoj Tome, vyřiď mé díky :-)

Ahoj Káťo

(Kaunaz Isa, 11. 1. 2008 21:05)

Myslím, že do klubu Literárních příšerek tě přijmou už letos. Mluvil jsem se svým zástupcem z Osobního oddělení, souhlasí.

m2m spisovatelem!!!

(Danda, 7. 1. 2008 19:20)

Já teda doufám, že si jednou nějakou tvou knížku budu moci přečíst. Tvá tvorba na saspi se mi totiž opravdu MOC líbí a byla by škoda svůj talent nechávat pouze pro stránky amatérských spisovatelů:)
Tak historii na FF? Páni, tam bych se jednou taky chtěla dostat, i když by mi více vyhovovala buď jen egyptologie nebo starověké dějiny. Uvidíme, uvidíme...

Návštěvní kniha?

(Lakejja, 9. 11. 2007 11:23)

Nenašla jsem tu návštěvní knihu...asi se tu budu muset ještě porozhlédnout. :)

Já obdivuju, že lidi dokážou napsat "něco o sobě" to mi nikdy nešlo :D

Tak...přidala jsem si tvuj odkaz na svý stránky (teda..jen co dopíšu tyhle šblepty, tak to udělám :D )
Měj se hezky a za týden pa! :)